kom. 501 732 445 | tel./fax 12 422 23 16 biuro@taniezaluzje.pl

ŻALUZJE I ŻALUZJE DREWNIANE KRAKÓW

Strona główna » żaluzje Kraków

Żaluzje to najpopularniejszy sposób na przesłanianie okien

Żaluzje, w tym żaluzje drewniane to jedna z najbardziej popularnych i jeden z najstarszych metod na przesłanianie okien. Dzięki swojej budowie pozwalają na taką regulację naświetlenia pomieszczania światłem dziennym, jakiej potrzebujemy. Dyskretnie ograniczając widoczność z zewnątrz są idealnym rozwiązaniem dla klientów ceniących sobie swoją prywatność. Uniwersalne cechy żaluzji, a także różnorodność stosowanych materiałów do ich produkcji takich jak drewno, aluminium, tkaniny, PCV, daje szerokie możliwości instalowania ich w każdym pomieszczeniu i do każdego rodzaju okien. Doskonale spełniają swoje zadanie przy zasłanianiu większych powierzchni przeszklonych ścian loggii lub do podziału pomieszczeń. Zapraszamy do naszego salonu (Kazimierza Wielkiego 40, Kraków) w celu zapoznania się z żaluzjami, które możemy zaoferować.

Kraków: Żaluzje bambusowe

Lamelki żaluzji wykonane są z dobrze znanego materiału – naturalnego bambusa. Są one lżejsze i cieńsze od tradycyjnych żaluzji drewnianych, przez co po podniesieniu tworzą znacznie mniejszy pakiet zasłaniający okno. Jednocześnie żaluzje bambusowe odporne są na wilgoć, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzają się w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. Oferujemy żaluzje bambusowe w dwóch szerokościach lamelek: 25mm i 50mm oraz w kilku kolorach. W Krakowie takie żaluzje cieszą sie ostatnio sporym powodzeniem. Z pewnością żaluzje bambusowe sprawdzą się również w Państwa domach.

Kraków: Żaluzje tradycyjne

Prosta nieskomplikowana budowa żaluzji tradycyjnych oparta jest na aluminiowych lamelkach. Żaluzje sterowane za pomocą sznurków oraz pokrętła, które pozwalają na regulację natężenia światła. Możliwość montażu w każdym rodzaju okna, również w systemie bezinwazyjnym. Produkowane przez nas żaluzje występują w trzech rozmiarach szerokości lamelek: 16mm, 25mm i 50mm oraz w dużej ilości kolorów, również drewnopodobnych.

Kraków: Żaluzje pionowe – Vertikal

Żaluzje pionowe – Vertical, doskonale zastępują zasłony i firany nadając wnętrzu nowoczesny wygląd. Są zarazem praktycznym sposobem zasłonięcia dużych powierzchni okiennych. W produkcji Verticali stosujemy szersze (127mm) i węższe (89mm) lamele, co daje możliwość montażu w przestronnych pomieszczeniach budynków użyteczności publicznej jak i w mieszkaniach. Uniwersalny mechanizm żaluzji pionowych zamontowany w nisko profilowanej szynie umożliwia przesuwanie lameli na kilka sposobów i obracanie nimi łagodnie regulując natężenie światła. Pokaźna kolekcja naszych tkanin dekoracyjnych, zaciemniających i niepalnych posiada wymagane atesty.
Szczególne zastosowanie w żaluzjach pionowych znajdują zmywalne lamele wykonane z PCV. Pozwalają one przede wszystkim na utrzymanie sterylnej czystości, co przy dużych powierzchniach nie jest bez znaczenia. Żaluzje pionowe doskonale spełniają swoja funkcję w pomieszczeniach o zwiększonych wymogach higienicznych takich jak kuchnie, szpitale, żłobki. Nie pochłaniają kurzu, wilgoci i są niepalne.

Kraków: Żaluzje plisowane – plisy

Plisy to z pewnością solidna alternatywa dla tradycyjnych żaluzji czy rolet. Idealnie rozwiązują problem zasłonięcia okien o nietypowych kształtach (trójkąty, trapezy, półkola), a także ogrodów zimowych czy okien dachowych. Łatwość obsługi i możliwość zasuwania żaluzji z dołu jak i z góry, za pomocą sznurków lub ruchomego uchwytu na dowolnie nachylonych powierzchniach. Doskonałej jakości tkaniny o bogatym wzornictwie nadają się do czyszczenia domowymi sposobami. Po złożeniu tworzą jedynie niewielki pakiet zasłaniający okno.

Kraków: Żaluzje drewniane

Modernistyczny wygląd i stylowy charakter stanowią o wyjątkowych walorach estetycznych żaluzji drewnianych. Wykonane z najwyższej jakości drewna egzotycznego w dwóch szerokościach lamelek: 25mm i 50mm. Prosta konstrukcja oparta na budowie żaluzji tradycyjnej, łatwa regulacja światłem oraz funkcja podnoszenia i opuszczania za pomocą dyskretnie wbudowanego mechanizmu sznurkowego. Praktyczną zaletą jest naturalna ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Szeroka paleta kolorów żaluzji drewnianych zadowoli każdego zwolennika ekologicznych rozwiązań.

Kraków: Żaluzje fasadowe

Konstrukcja żaluzji fasadowej w pełni odpowiada nowoczesnym rozwiązaniom współczesnej architektury. W naszej ofercie budowa tych żaluzji oparta jest na lamelach przypominających kształtem literę “C” o szerokości 50mm i 80mm oraz literę “Z” o szerokości 90mm. Wykonane są one z taśmy aluminiowej o grubości 0,42mm i zabezpieczone przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych specjalną powłoką lakierniczą. Żaluzje fasadowe mogą być sterowane za pomocą napędu ręcznego przy użyciu korby lub napędu elektrycznego rozbudowanego dodatkowo o system pogodowy. Istotnym elementem wzmacniającym i stabilizującym działanie jest system bocznych prowadnic, które dodatkowo wyciszają pracę żaluzji, bądź mniej widoczny system stalowych linek. W naszym salonie w Krakowie chętnie zaprezentujemy te żaluzje.

Kraków: Żaluzje Venus

Nowoczesna forma żaluzji charakteryzująca się głównie płaską kasetą, która ogranicza otwarcia okna czy drzwi balkonowych. Wbudowany wewnątrz mechanizm umożliwia sterowanie żaluzją za pomocą jednego łańcuszka koralikowego. Wyposażona w prowadzenie żyłkowe, bardzo przydatne przy oknach uchylnych. Dostępna w szerokościach lamelek 16mm i 25mm oraz w różnorodnej kolorystyce.

Kraków: Żaluzje Panel – Track

Nowym opcjonalnym rozwiązaniem dla pionowych zasłon okiennych w naszej ofercie stanowi Panel Track. Różnorodna kolorystyka i bogate wzornictwo szerokich pasów (40-110cm) impregnowanych tkanin pozwalają na dopasowanie danego materiału do rodzaju wnętrza. Zawieszone za pomocą ruchomych wieszaków, przesuwanych przemiennie na wielotorowej szynie, tworzą nowatorskie rozwiązanie o dalekowschodnim klimacie. System zasłon panelowych doskonale sprawdza się przy zasłonięciu dużych, panoramicznych okien. W efektowny sposób umożliwia również podział przestrzeni danego wnętrza w zależności od potrzeb aranżacyjnych.