kom. 501 732 445 | tel./fax 12 422 23 16 biuro@taniezaluzje.pl

Żaluzje Kraków

Drugie życie żaluzji

Jeszcze do niedawna kojarzyły się praktycznością, ale także tanim lub przemysłowym wystrojem. Praktyczne pozostały, ale obecnie przezywają drugą młodość w nowoczesnym dizajnie. Mowa o tradycyjnych żaluzjach poziomych.

Industrialny dizajn vs. wystrój w stylu glamour

 

Od kilku sezonów trawa moda na tradycyjne żaluzje, jako sposób na zaciemnianie pomieszczeń i regulację ilości wpadającego światła. Popularności przysparza im zarówno prostota i funkcjonalność, jak również estetyka, na nowo odkryta przez dekoratorów wnętrz. Co ciekawe po żaluzje chętnie sięgają nie tylko sympatycy surowych industrialnych aranżacji, ale także z powodzeniem znajdują one zastosowanie we wnętrzach urządzanych w stylu glamour, czyli pełnym przepychu i luksusowych wykończeń.

Na rynku jest szeroki wybór żaluzji – dostępne są zarówno tradycyjne żaluzje aluminiowe o charakterystycznym metalicznym połysku z jednej strony i matowym wykończeniu z drugiej; lamelki z malowanego na dowolny kolor aluminium, lub barwionego tworzywa sztucznego, a nawet z drewna czy wyjątkowo trwałego bambusa. W tej szerokiej gamie łatwo wybrać coś pasującego do własnego mieszkania. Tym bardziej, że żaluzje poziome pasują do każdego rodzaju pomieszczeń, zarówno do salonu, czy sypialni, jak również pomieszczeń funkcyjnych, jak kuchnia czy łazienka. Ich kolejna zaletą jest łatwość czyszczenia, a co za tym idzie, trwałość. Wystarczy letnia woda z odrobiną detergentu oraz gąbka lub ściereczka.