kom. 501 732 445 | tel./fax 12 422 23 16 biuro@taniezaluzje.pl

Moskitiery Na okna

Załóż moskitierę i wietrz bez ograniczeń

Moskitiery na okna to sprytne rozwiązanie, które zapewnia nam spokój zwłaszcza w porze wiosenno-letniej. Założona na okno siatka jest szczególnie przydatna w naszym klimacie, kiedy w ciepłe dni i noce mamy otwarte okna niemal bez przerwy. Dzięki temu pozbędziemy się dokuczliwych owadów raz na zawsze z naszych mieszkań.

Moskitiery ramkowe pasują do okna o każdym wymiarze

Moskitiery na komary i muchy – nigdy więcej

Każdy z nas zna doskonale dźwięk tego okropnego piskliwego bzyczenia nad uchem, które wyrywa nas se snu, lub co gorsza nie daje zasnąć; kiedy zamiast śpiąc smacznie i przewracać się z boku na bok rozpoczynamy wieczorną gimnastykę pod hasłem – skakanie do sufitu z kapciem w dłoni. Krwiopijcze komary to największa zmora polskiego lata. Są różne sposoby na ich eliminację z naszego życia – od naturalnych olejków eterycznych, przez elektryczne urządzenia wpinane do kontaktu uwalniające chemiczne opary, lub emitujące ultradźwięki,  po rożnego rodzaju spreje i płyny, które mają swym składem odstraszać moskity – wszystkie są na swój sposób skuteczne. Jednak fizyczne uniemożliwienie wlecenia komarom do mieszkania jest rozwiązaniem w 100% skutecznym.

Drugim intruzem, którego pozbędziemy się przy okazji zamontowania moskitiery, równie irytującym co komary, są oczywiście muchy. Ich uciążliwe, głośne brzęczenie potrafi skutecznie wytrącić z równowagi i porządnie wkurzyć. Muchy są nie tylko uciążliwe, ale także przenoszą różne bakterie – potrafią skutecznie zepsuć apetyt, wpadając do naszego jedzenia czy picia. Dzięki moskitierze pozbędziemy się ich z mieszkań raz na zawsze.

Moskitiery antysmogowe – pożytek z siatki nie tylko latem

O skuteczności moskitier w blokowaniu niechcianych owadów nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Latem wszyscy chętnie montujemy siatki w oknach. Ale od pewnego czasu na rynku dostępne są także moskitiery przydatne w okresie jesienno-zimowym, a dokładniej w sezonie grzewczym. Mowa o moskitierach antysmogowych. Smog w Polsce nie jest zjawiskiem nowym, ale od pewnego czasu jakość spalanych produktów opałowych drastycznie spadła potęgując zjawisko zanieczyszczenia powietrza w naszych miastach. Zadaniem moskitier antysmogowych jest wyłapywanie szkodliwych dla zdrowia cząsteczek pyłu. Oczywiście antysmogowa siatka nie zatrzyma wszystkich zanieczyszczeń, np. PM 2,5, ale jest to doskonałe uzupełnienie modnych ostatnio oczyszczaczy powietrza, dzięki moskitierze filtr w oczyszczaczu nie będzie się zapychał tak szybko, co pozwoli nam zaoszczędzić na konieczności częstych wymian.