kom. 501 732 445 | tel./fax 12 422 23 16 biuro@taniezaluzje.pl

Żaluzje Drewniane

  1. Strona Główna
  2. »
  3. Blog
  4. »
  5. Drewniane żaluzje, czyli skandynawski...

DREWNIANE ŻALUZJE, czyli skandynawski sposób na mieszkanie

Styl skandynawski wciąż króluje na salonach i to dosłownie. Niezależnie czy zdecydujemy się na duńskie HYGGE, szwedzki minimalizm czy norweskie rustykalne wnętrza ich wspólnym mianownikiem jest przytulność, jaką nadaje drewno. Polacy pokochali ten styl i doskonale zaadaptowali go do swoich potrzeb. W końcu u nas jesienno-zimowa szaruga też potrafi się dać we znaki, podobnie jak wiosenna plucha. Jednak odpowiednio urządzone mieszkanie osłodzi ponure dni. Podłogi wyłożone parkietem, meble z surowego drewna albo bielone, jasne kolory i proste formy – wszystkie te elementy mają jeden cel rozjaśnić pomieszczenie, czyli rekompensować niedobór światła. Doskonałym uzupełnieniem takiej aranżacji będą drewniane żaluzje w oknach.

Żaluzje drewanie: Chłodny klimat, ciepłe wnętrzaDrewniane żaluzje doskonale uzupełnią skandynawski wystrój wnętrz

Na pierwszy rzut oka, skandynawski styl może się wydawać surowy i chłodny – domunyją tu biel i szarości. Jednak w połączeniu z drewnem i liczną roślinnością całość nabiera ciepła i tworzy kameralny nastrój. O wszystkim decydują szczegóły. Niezależnie od tego, czy użądzamy salon, sypialnię, czy pokój gościnny, ma być wygodnie. Miękkie sofy, puszyste narzuty, ciepłe koce, puchate poduchy i jaśki, do tego bieżniki i serwety w wyraziste wzory i detale w soczystych barwach. Skandynawowie szczególnie upodobali sobie swoje barwy narodowe, a więc odcienie niebieskiego, czerwieni oraz żółci. Choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zastąpić je swoim kolorem. Świetnie sprawdzi się amarant, albo pomarańcz. 

 

Światło – najważniejszy “mebel”

W tak urządzonym mieszkaniu najważniejsze jest światło. Zamiast zasłaniać okna metrami takanin: firankami, storami, lambrekinami, lepiej wykorzystać ten sam materiał co w reszcie mieszkania, czyli drewno. Drewniane żaluzje są elegancką alternatywą dla rolet. Sa także funkcjonalne. Za dnia możemy je zwinąć lub tylko zostawić w pozycji otwartej, jesli jednak chcemy zaciemnić pomieszczenie, wystarczy przekręcić lamelki i gotowe – nie pszeszkodzi nam żaden niechciany promień słońca, czy uliczne neony. Klasyczne górne oświetlenie warto uzupełnić o stojące lampy, umieszczone w strategicznych miejscach – przy ulubionym fotelu, na nocnej szafce, przy rodzinnym stole – wszedzie tam gdzie lubimy spędzać długie wieczory. 

 

Urlop

Szanowni Klienci,

Od 26 lipca do dnia 16 sierpnia nasz salon przy ul. Kazimierza Wielkiego 40 będzie zamknięty. Życzymy dużo zrowia i zapraszamy ponownie po urlopie - od 17 sierpnia. 

You have Successfully Subscribed!