Żaluzje

bambusowe / tradycyjne / pionowe – Vertikal / plisowane – Plisy / drewniane / fasadowe / Venus / Panel – Track

Żaluzje i plisy to najpopularniejszy sposób na przesłanianie okien

Żaluzje, w tym żaluzje drewniane oraz plisy to jedna z najbardziej popularnych i jeden z najstarszych metod na przesłanianie okien. Dzięki swojej budowie pozwalają na taką regulację naświetlenia pomieszczania światłem dziennym, jakiej potrzebujemy. Dyskretnie ograniczając widoczność z zewnątrz, są więc idealnym rozwiązaniem dla klientów ceniących sobie swoją prywatność.

Uniwersalne cechy żaluzji, a także różnorodność stosowanych materiałów do ich produkcji takich jak drewno, aluminium, tkaniny, PCV, daje szerokie możliwości instalowania ich w każdym pomieszczeniu i do każdego rodzaju okien. Dzięki temu łatwo j dobrać do każdego domu lub mieszkania, niezależnie od tego, jak są nasze wnętrza. Żaluzje cenią sobie również użytkownicy przestrzeni biurowych. Doskonale spełniają swoje zadanie przy zasłanianiu większych powierzchni przeszklonych ścian loggii lub do podziału pomieszczeń. Warto dodać, że żaluzje są zazwyczaj rozwiązaniem bardziej atrakcyjnym cenowo niż rolety okienne, które oczywiście również można u nas zakupić.

Żaluzje bambusowe

Lamelki żaluzji bambusowych, jak sama nazwa wskazuje, wykonane są z dobrze znanego materiału ? naturalnego bambusa. Bambus jest dość powszechnie występującym i dość tanim rodzajem drewna (chociaż nie w Polsce), dlatego znalazł zastosowanie Są one lżejsze i cieńsze od tradycyjnych żaluzji drewnianych, przez co po podniesieniu tworzą znacznie mniejszy pakiet zasłaniający okno.

Jednocześnie żaluzje bambusowe odporne są na wodę, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzają się w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. To powoduje, że nie trzeba będzie się martwić o ich czyszczenie – żaluzje takie wystarczy delikatnie odkurzyć lub przetrzeć ściereczką, aby były czyste. Oferujemy żaluzje bambusowe w dwóch szerokościach lamelek: 25mm i 50mm oraz w kilku kolorach. W Krakowie takie żaluzje cieszą sie ostatnio sporym powodzeniem. Cenią je sobie osoby, które chcą zadbać o styl i elegancję w swoim domu. Z pewnością żaluzje bambusowe sprawdzą się również w Państwa domach.

Żaluzje tradycyjne

Jeśli preferują Państwo bardziej standardowe rozwiązania do swojego domu, proponujemy na skorzystanie jednej z najbardziej popularnych opcji – zamontowania w swoich oknach żaluzji klasycznych. Prosta nieskomplikowana budowa żaluzji tradycyjnych oparta jest na aluminiowych lamelkach. Dzięki wykorzystaniu tego metalu, są one bardzo łatwe w utrzymaniu. Łatwo je odkurzać i czyścić. W sumie jedyne na co trzeba uważać, to aby przypadkiem nie wygiąć lamelki. Żaluzje sterowane za pomocą sznurków oraz pokrętła, które pozwalają na regulację natężenia światła.

Kolejną zaletą tradycyjnych żaluzji jest możliwość montażu w każdym rodzaju okna, również w systemie bezinwazyjnym. Oferowane w naszym salonie przez nas żaluzje występują w trzech rozmiarach szerokości lamelek: 16mm, 25mm i 50mm oraz w dużej ilości kolorów. Jest to istotna zaleta, bo dzięki tym kilku szerokościom, żaluzje będą pasowały do wielu różnych rozmiarów okien. Zasadniczo jest bowiem przyjęte, że do szerszych większych okien montuje się szersze lamelki, a do mniejszych węższe. Szczególnie warto zastanowić się na wyborem aluminiowych żaluzji drewnopodobnych łączących estetykę żaluzji drewnianych oraz łatwość użytkowania żaluzji aluminiowych.

Żaluzje pionowe – Vertikal

Verticale doskonale zastępują zasłony i firany nadając wnętrzu nowoczesny wygląd. Są zarazem praktycznym sposobem zasłonięcia dużych powierzchni okiennych. W produkcji Verticali stosujemy szersze (127mm) i węższe (89mm) lamele, co daje możliwość montażu w przestronnych pomieszczeniach budynków użyteczności publicznej jak i w mieszkaniach. Uniwersalny mechanizm żaluzji pionowych zamontowany w nisko profilowanej szynie umożliwia przesuwanie lameli na kilka sposobów i obracanie nimi łagodnie regulując natężenie światła. Ważną zaletą jest fakt, iż oferujemy duży wybór tkanin dekoracyjnych. Są one niepalne i posiadają odpowiednie atesty bezpieczeństwa ich użytkowania.

Szczególne zastosowanie w żaluzjach pionowych znajdują zmywalne lamele wykonane z PCV. Pozwalają one przede wszystkim na utrzymanie sterylnej czystości, co przy dużych powierzchniach nie jest bez znaczenia. Sprawdzają się w pomieszczeniach typu lofty, w dużych przestrzeniach biurowych, czy usługowych. Są też łatwiejsze w czyszczeniu, niż verticale materiałowe. Żaluzje pionowe doskonale spełniają swoja funkcję w pomieszczeniach o zwiększonych wymogach higienicznych takich jak kuchnie, szpitale, żłobki. Nie pochłaniają kurzu, wilgoci i nie grożą zapaleniem.

Plisy – żaluzje plisowane

Plisy to z pewnością solidna alternatywa dla tradycyjnych żaluzji czy rolet. Idealnie rozwiązują problem zasłonięcia okien o nietypowych kształtach (trójkąty, trapezy, półkola), a także ogrodów zimowych czy okien dachowych. Łatwość obsługi i możliwość zasuwania żaluzji typu plisy z dołu jak i z góry, za pomocą sznurków lub ruchomego uchwytu na dowolnie nachylonych powierzchniach. To jest zdecydowanie największa zaleta plis, ponieważ możemy decydować, czy odsłaniamy w danym momencie dolną, czy górną część okna. Dzieje się dlatego, że materiał zasłaniający szybę jest rozpięty między dwoma listwami, które składają i rozkładają tkaninę plisowaną jak harmonijkę.

A przecież inne rodzaje rolet i żaluzji zwijają się zazwyczaj od dołu do góry, czy jak w przypadku żaluzji pionowych – na bok. Doskonałej jakości tkaniny o bogatym wzornictwie nadają się do czyszczenia domowymi sposobami. Po złożeniu plisy tworzą jedynie niewielki pakiet zasłaniający okno. Nie bez znaczenia jest dość prosty sposób ich montażu – dla bardziej zaawansowanych żaluzji plisowanych stosuje się nawierty, ale można wybrać również bezinwazyjną opcję zaczepów.

Żaluzje drewniane

Modernistyczny wygląd i stylowy charakter stanowią o wyjątkowych walorach estetycznych żaluzji drewnianych. Według większości projektantów wnętrz, ale również użytkowników, uważane są za zdecydowanie bardziej elegancji sposób przesłaniania okien, niż żaluzje metalowe. Wykonane z najwyższej jakości drewna egzotycznego w dwóch szerokościach lamelek: 25mm i 50mm. Dzięki temu sprawdzą się wizualnie na standardowych rozmiarach okien, jakie mamy w naszych domach i mieszkaniach.

Prosta konstrukcja oparta na budowie żaluzji tradycyjnej, łatwa regulacja światłem oraz funkcja podnoszenia i opuszczania za pomocą dyskretnie wbudowanego mechanizmu sznurkowego. Praktyczną zaletą jest naturalna ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Sprawdzają się pod tym względem zdecydowanie lepiej, niż żaluzje aluminiowe. Natomiast są nieco cięższe w podnoszeniu, więc może niekoniecznie będą najlepszym wyborem dla osoby starszej. Szeroka paleta kolorów żaluzji drewnianych zadowoli każdego zwolennika ekologicznych rozwiązań. Jeśli więc chcą Państwo urządzać dom ze smakiem, z pewnością warto zastosować żaluzje drewniane.

Żaluzje fasadowe

Konstrukcja żaluzji fasadowej w pełni odpowiada nowoczesnym rozwiązaniom współczesnej architektury. Coraz częściej można je spotkać w Krakowie w nowym budownictwie mieszkaniowym. W naszej ofercie budowa tych żaluzji oparta jest na lamelach przypominających kształtem literę „C” o szerokości 50mm i 80mm oraz literę „Z” o szerokości 90mm. Wykonane są one z taśmy aluminiowej o grubości 0,42mm i zabezpieczone przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych specjalną powłoką lakierniczą.

Ważną zaletą żaluzji fasadowych jest fakt, że mogą być one sterowane ręcznie przy użyciu korby, ale również za pomocą napędu elektrycznego rozbudowanego dodatkowo o system pogodowy. Zdecyduje on sam w zależności od nasłonecznienia w danym momencie, czy podnieść, czy opuścić żaluzję. Istotnym elementem wzmacniającym i stabilizującym działanie jest system bocznych prowadnic, które dodatkowo wyciszają pracę żaluzji, bądź mniej widoczny system stalowych linek. W naszym salonie w Krakowie chętnie zaprezentujemy żaluzje fasadowe.

Żaluzje Venus

Nowoczesna forma żaluzji charakteryzująca się przede wszystkim płaską kasetą. Dzięki niej żaluzje w pełni pozwalają na swobodne otwieranie okna na dowolną szerokość. Wbudowany wewnątrz mechanizm umożliwia sterowanie żaluzją za pomocą jednego łańcuszka koralikowego.

Ułożymy nim zarówno kąt nachylenia lamelek decydując o tym, ile światła słonecznego będzie wpadać do pomieszczenia, a następnie zwiniemy żaluzję na odpowiednią wysokość na oknie. Wyposażona w prowadzenie żyłkowe, bardzo przydatne przy oknach uchylnych. Dzięki temu żaluzja Venus dostatecznie mocno przylega do okna. Dostępna w szerokościach lamelek 16mm i 25mm oraz w różnorodnej kolorystyce, w tym również w drewnopodobnej.

Żaluzje Panel – Track

Nowym opcjonalnym rozwiązaniem dla pionowych zasłon okiennych w naszej ofercie stanowi Panel Track. Różnorodna kolorystyka i bogate wzornictwo szerokich pasów (40-110cm) impregnowanych tkanin pozwalają na dopasowanie danego materiału do rodzaju wnętrza. Zawieszone za pomocą ruchomych wieszaków, przesuwanych przemiennie na wielotorowej szynie, tworzą nowatorskie rozwiązanie o dalekowschodnim klimacie.

System zasłon panelowych doskonale sprawdza się przy zasłonięciu dużych, panoramicznych okien. W efektowny sposób umożliwia również podział przestrzeni danego wnętrza w zależności od potrzeb aranżacyjnych. Zapraszamy do kontaktu z naszym salonem Tanie Żaluzje w Krakowie – chętnie przedstawimy zalety tych oraz innych żaluzji w naszej ofercie oraz zaproponujemy najlepsze dla Państwa rozwiązania.

4.9/5 - (23 votes)

Zapraszamy do naszego salonu

ul. Kazimierza Wielkiego 40, 30-078 Kraków
tel.: 12 422 23 16

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy!


  Dojeżdżamy do klienta na terenie Krakowa i okolic

  kom. 501 732 445
  tel./fax 12 422 23 16

  Pon.-Pt.: 10:00 – 18:00
  Sob.: 10:00 – 14:00

  Znajdą Państwo u nas rolety okienne oraz inne przesłony, wykonane z najlepszych materiałów.

  ul. Kazimierza Wielkiego 40
  30-078 Kraków