kom. 501 732 445 | tel./fax 12 422 23 16 biuro@taniezaluzje.pl

ŻALUZJE I ŻALUZJE DREWNIANE KRAKÓW

Żaluzje to najpopularniejszy sposób na przesłanianie okien

Żaluzje, w tym żaluzje drewniane to jedna z najbardziej popularnych i jeden z najstarszych metod na przesłanianie okien. Dzięki swojej budowie pozwalają na taką regulację naświetlenia pomieszczania światłem dziennym, jakiej potrzebujemy. Dyskretnie ograniczając widoczność z zewnątrz są idealnym rozwiązaniem dla klientów ceniących sobie swoją prywatność. Uniwersalne cechy żaluzji, a także różnorodność stosowanych materiałów do ich produkcji takich jak drewno, aluminium, tkaniny, PCV, daje szerokie możliwości instalowania ich w każdym pomieszczeniu i do każdego rodzaju okien. Doskonale spełniają swoje zadanie przy zasłanianiu większych powierzchni przeszklonych ścian loggii lub do podziału pomieszczeń. Zapraszamy do naszego salonu (Kazimierza Wielkiego 40, Kraków) w celu zapoznania się z żaluzjami, które możemy zaoferować.

Żaluzje bambusowe Kraków

Lamelki żaluzji wykonane są z dobrze znanego materiału – naturalnego bambusa. Są one lżejsze i cieńsze od tradycyjnych żaluzji drewnianych, przez co po podniesieniu tworzą znacznie mniejszy pakiet zasłaniający okno. Jednocześnie żaluzje bambusowe odporne są na wilgoć, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzają się w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. Oferujemy żaluzje bambusowe w dwóch szerokościach lamelek: 25mm i 50mm oraz w kilku kolorach. W Krakowie takie żaluzje cieszą sie ostatnio sporym powodzeniem. Z pewnością żaluzje bambusowe sprawdzą się również w Państwa domach.

Żaluzje tradycyjne

Prosta nieskomplikowana budowa żaluzji tradycyjnych oparta jest na aluminiowych lamelkach. Żaluzje sterowane za pomocą sznurków oraz pokrętła, które pozwalają na regulację natężenia światła. Możliwość montażu w każdym rodzaju okna, również w systemie bezinwazyjnym. Produkowane przez nas żaluzje występują w trzech rozmiarach szerokości lamelek: 16mm, 25mm i 50mm oraz w dużej ilości kolorów, również drewnopodobnych.

Żaluzje pionowe – Vertikal

Żaluzje pionowe – Vertical, doskonale zastępują zasłony i firany nadając wnętrzu nowoczesny wygląd. Są zarazem praktycznym sposobem zasłonięcia dużych powierzchni okiennych. W produkcji Verticali stosujemy szersze (127mm) i węższe (89mm) lamele, co daje możliwość montażu w przestronnych pomieszczeniach budynków użyteczności publicznej jak i w mieszkaniach. Uniwersalny mechanizm żaluzji pionowych zamontowany w nisko profilowanej szynie umożliwia przesuwanie lameli na kilka sposobów i obracanie nimi łagodnie regulując natężenie światła. Pokaźna kolekcja naszych tkanin dekoracyjnych, zaciemniających i niepalnych posiada wymagane atesty. Szczególne zastosowanie w żaluzjach pionowych znajdują zmywalne lamele wykonane z PCV. Pozwalają one przede wszystkim na utrzymanie sterylnej czystości, co przy dużych powierzchniach nie jest bez znaczenia. Żaluzje pionowe doskonale spełniają swoja funkcję w pomieszczeniach o zwiększonych wymogach higienicznych takich jak kuchnie, szpitale, żłobki. Nie pochłaniają kurzu, wilgoci i są niepalne.

Żaluzje plisowane – plisy

Plisy to z pewnością solidna alternatywa dla tradycyjnych żaluzji czy rolet. Idealnie rozwiązują problem zasłonięcia okien o nietypowych kształtach (trójkąty, trapezy, półkola), a także ogrodów zimowych czy okien dachowych. Łatwość obsługi i możliwość zasuwania żaluzji z dołu jak i z góry, za pomocą sznurków lub ruchomego uchwytu na dowolnie nachylonych powierzchniach. Doskonałej jakości tkaniny o bogatym wzornictwie nadają się do czyszczenia domowymi sposobami. Po złożeniu tworzą jedynie niewielki pakiet zasłaniający okno.

Żaluzje drewniane Kraków

Modernistyczny wygląd i stylowy charakter stanowią o wyjątkowych walorach estetycznych żaluzji drewnianych. Wykonane z najwyższej jakości drewna egzotycznego w dwóch szerokościach lamelek: 25mm i 50mm. Prosta konstrukcja oparta na budowie żaluzji tradycyjnej, łatwa regulacja światłem oraz funkcja podnoszenia i opuszczania za pomocą dyskretnie wbudowanego mechanizmu sznurkowego. Praktyczną zaletą jest naturalna ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Szeroka paleta kolorów żaluzji drewnianych zadowoli każdego zwolennika ekologicznych rozwiązań.

Żaluzje fasadowe

Konstrukcja żaluzji fasadowej w pełni odpowiada nowoczesnym rozwiązaniom współczesnej architektury. W naszej ofercie budowa tych żaluzji oparta jest na lamelach przypominających kształtem literę “C” o szerokości 50mm i 80mm oraz literę “Z” o szerokości 90mm. Wykonane są one z taśmy aluminiowej o grubości 0,42mm i zabezpieczone przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych specjalną powłoką lakierniczą. Żaluzje fasadowe mogą być sterowane za pomocą napędu ręcznego przy użyciu korby lub napędu elektrycznego rozbudowanego dodatkowo o system pogodowy. Istotnym elementem wzmacniającym i stabilizującym działanie jest system bocznych prowadnic, które dodatkowo wyciszają pracę żaluzji, bądź mniej widoczny system stalowych linek. W naszym salonie w Krakowie chętnie zaprezentujemy te żaluzje.

Żaluzje Venus

Nowoczesna forma żaluzji charakteryzująca się głównie płaską kasetą, która ogranicza otwarcia okna czy drzwi balkonowych. Wbudowany wewnątrz mechanizm umożliwia sterowanie żaluzją za pomocą jednego łańcuszka koralikowego. Wyposażona w prowadzenie żyłkowe, bardzo przydatne przy oknach uchylnych. Dostępna w szerokościach lamelek 16mm i 25mm oraz w różnorodnej kolorystyce.

Żaluzje Panel – Track

Nowym opcjonalnym rozwiązaniem dla pionowych zasłon okiennych w naszej ofercie stanowi Panel Track. Różnorodna kolorystyka i bogate wzornictwo szerokich pasów (40-110cm) impregnowanych tkanin pozwalają na dopasowanie danego materiału do rodzaju wnętrza. Zawieszone za pomocą ruchomych wieszaków, przesuwanych przemiennie na wielotorowej szynie, tworzą nowatorskie rozwiązanie o dalekowschodnim klimacie. System zasłon panelowych doskonale sprawdza się przy zasłonięciu dużych, panoramicznych okien. W efektowny sposób umożliwia również podział przestrzeni danego wnętrza w zależności od potrzeb aranżacyjnych.