Żaluzje

bambusowe / tradycyjne / pionowe – Vertikal / plisowane – Plisy / drewniane / fasadowe / Venus / Panel – Track

Strona główna » Żaluzje

Żaluzje – najpopularniejszy sposób na przesłanianie okien

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór żaluzji, poczynając od tych tradycyjnych (aluminiowe) po drewniane, bambusowe, wykonane z tkaniny czy PCV. Te rodzaje żaluzji dają szerokie możliwości instalowania ich w każdym pomieszczeniu na każdym oknie nawet na okna dachowe. Uniwersalność żaluzji sprawia, że z powodzeniem będą pasować w biurach, czy do Twojego domu. Żaluzje aluminiowe czy żaluzje drewniane doskonale zasłaniają duże powierzchnie okienne jak i te mniejsze. Warto wiedzieć, że żaluzje są zazwyczaj tańszym rozwiązaniem (bardziej atrakcyjne cenowo) niż rolety okienne – które także można u nas zakupić.

żaluzje z tworzywa sztucznego

Podział żaluzji ze względu na materiał – żaluzje Kraków

Ogólny podział (najbardziej powszechny i znany wszystkim) jest dokonywany na podstawie materiału, jaki został użyty do wyprodukowania żaluzji. I w ten sposób otrzymujemy:

Każdy z tych rodzajów żaluzji występują w szerokiej gamie kolorystycznej z dużą możliwością aranżacji w każdym pomieszczeniu. Żaluzje aluminiowe, drewniane, PCV czy drewniane świetnie wyglądają zarówno na oknach drewnianych jak i plastikowych. Różnorodność rozmiarów i form sprawia, że z pewnością znajdą Państwo tą idealną do swojego pomieszczenia.

Żaluzje pionowe, żaluzje poziome – żaluzje Kraków

Żaluzje pionowe są bardzo często spotykane w biurach i urzędach. W ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się w prywatnych domach i mieszkaniach. Jak sama nazwa wskazuje, żaluzje te posiadają długie paski pionowe i tak samo jak w przypadku żaluzji poziomych chronią przed nadmiernym dostępem światła do pomieszczenia. Żaluzje Verticale, bo tak się nazywają, mogą także być wykonane z różnych materiałów dających efekt całkowitego zaciemnienia, mogą być przezroczyste czy ze specjalną powłoką antyrefleksyjna, która odbija promienie słoneczne.

Żaluzje poziome mogą być wykonane z drewna, bambusa, aluminium czy tworzywa sztucznego. Mają szerokie zastosowanie w kuchni, sypialni czy salonie. Żaluzje drewniane, czy wykonane z aluminium z powodzeniem sprawdzają się nawet na oknach dachowych. Każdy z materiałów, z którego są wykonane lamele, prezentuje się świetnie na każdym oknie.

Żaluzje wewnętrzne i żaluzje fasadowe

Żaluzje wewnętrzne w większości form znane są praktycznie wszystkim, czego nie można powiedzieć o żaluzjach fasadowych. Chodź coraz częściej możemy je spotkać w kamienicach Krakowskich jak i w innych miastach. Jest to nowoczesna forma zewnętrznej osłony okiennej. Żaluzje fasadowe idealnie nadają się do biur, a także do prywatnych domów. Możliwość wyboru inteligentnego sterownika, który za nas steruje żaluzjami to dodatkowy atut.

Jak zamontować żaluzje drewniane, żaluzje aluminiowe czy bambusowe?

Żaluzje wewnętrzne montuje się do ramy okiennej lub sufitu. Wybór miejsca montażu zależny jest od typu żaluzji, a także preferencji użytkownika. Bez względu na typ żaluzji nasza firma gwarantuje bezpłatny montaż przy każdym zamówieniu.

Zalety żaluzji

Do głównego atutu żaluzji można zaliczyć ich szeroką gamę kolorystyczną oraz możliwość wykonania z różnych materiałów. Dzięki temu możemy dopasować je do każdego wystroju wnętrza, bez względu na to czy będzie to kuchnia, salon czy biuro.

Pozostałe zalety żaluzji to między innymi:

  • możliwość regulacji ilości wpadającego światła,
  • dogodne ustawienie kąta nachylenia lameli,
  • funkcja częściowego zasłonięcia okna,
  • ograniczenie nadmiaru ciepła w pomieszczeniu,
  • ochrona przed wścibskim wzrokiem sąsiadów – bez konieczności całkowitego zasłonięcia okna.

Wszystkie rodzaje żaluzji są świetną alternatywą dla firanek i zasłon w oknie. Idealnie sprawdzą się w mieszkaniach alergików czy miejscach narażonych na większe zabrudzenia tj. kuchnia, ponieważ są łatwe w utrzymaniu czystości. Solidne materiały użyte do produkcji dają gwarancję długoletniego korzystania z żaluzji bez obawy o utratę walorów wizualnych.
Eleganckie wykończenie i nowoczesny design żaluzji dopełnią aranżację każdego pomieszczenia. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą żaluzji, a także rolet, markiz, moskitier i plis.

Czytaj więcej

Żaluzje w Krakowie – dlaczego my?

Oferujemy różnorodne żaluzje, dlatego nasi klienci mogą dowolnie wybierać produkty do swoich oczekiwań. Zawsze staramy się dopasować do oczekiwań klientów, dlatego proponujemy tak wiele produktów. W razie problemów z wyborem gwarantujemy też profesjonalne doradztwo. Mimo świetnej jakości prezentowanych żaluzji, nadal można u nas liczyć na konkurencyjne ceny.

Nasi eksperci mogą nie tylko doradzić, ale także zamontować żaluzje we wskazanym miejscu. Nasze żaluzje są używane zarówno w biurach, jak i mieszkaniach oraz domach prywatnych. Są uniwersalne ze względu na mnogość dostępnych wzorów, jakość wykonania, prostotę montażu, cenę zakupu oraz łatwość użytkowania. Nieprzypadkowo to żaluzje są najczęściej stosowanym rodzajem ochrony przeciwsłonecznej w kontekście okien.

Żaluzje Kraków – zapraszamy do kontaktu

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania współpracą jesteśmy otwarci na wszelkie zapytania – zapraszamy do kontaktu.

4.9/5 - (24 votes)
żaluzja okienna

Zapraszamy do naszego salonu

ul. Kazimierza Wielkiego 40, 30-078 Kraków
tel.: 12 422 23 16

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy!