Żaluzje drewniane

Kraków / Bogata kolorystyka / Montaż / Drewno egzotyczne

Żaluzje drewniane

Modernistyczny wygląd i stylowy charakter stanowią o wyjątkowych walorach estetycznych żaluzji drewnianych. Według większości projektantów wnętrz, ale również użytkowników, uważane są za zdecydowanie bardziej elegancji sposób przesłaniania okien, niż żaluzje metalowe, rolety czy żaluzje pionowe. Lamele wykonane są z najwyższej jakości drewna egzotycznego w dwóch szerokościach: 25 mm i 50 mm. Dzięki temu sprawdzą się wizualnie na standardowych rozmiarach okien, jakie mamy w naszych domach i mieszkaniach.

Konstrukcja żaluzji drewnianych

Prosta konstrukcja oparta na budowie żaluzji tradycyjnej, łatwa regulacja światłem oraz funkcja podnoszenia i opuszczania za pomocą dyskretnie wbudowanego mechanizmu sznurkowego. Praktyczną zaletą jest naturalna ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Sprawdzają się pod tym względem zdecydowanie lepiej, niż żaluzje aluminiowe. Natomiast są nieco cięższe w podnoszeniu, więc może niekoniecznie będą najlepszym wyborem dla osoby starszej.

Drewniane żaluzje w bogatej kolorystyce

Szeroka paleta kolorów żaluzji drewnianych zadowoli każdego zwolennika ekologicznych rozwiązań. Jeśli więc chcą Państwo urządzać dom ze smakiem, z pewnością warto zastosować żaluzje drewniane. Dostępne kolory lameli do wyboru z pewnością przyczynią się do dobrania tego idealnego odcienia do ramy okiennej czy całego pomieszczenia. Chociaż ostatnio bardzo modne jest także kontrastowe dobieranie drewnianych żaluzji, tak aby wyróżniały się na tle okna i całego pomieszczenia.

Żaluzje drewniane z powodzeniem mogą być stosowane jako jedyna ozdoba i system zasłaniania okna, a także sprawdzą się także jako dodatek do zasłon.

Utrzymanie czystości przy żaluzjach drewnianych

Żaluzje drewniane nie wymagają nadmiernego wysiłku w utrzymaniu ich czystości. Każdy użytkownik z pewnością potwierdzi łatwość czyszczenia i dbania o drewniane żaluzje. W przeciwieństwie do żaluzji aluminiowych te nie potrzebują żadnych detergentów. Wysokogatunkowe drewno użyte do ich wykonania, tak samo jak w przypadku mebli, wymagają jedynie starcia kurzu. Mimo to żaluzje drewniane należy regularnie czyścić (na sucho).

Żaluzje drewniane i ich montaż

Żaluzje drewniane – wiele osób zastanawia się nad sposobem montażu żaluzji drewnianych. Na szczęście kwestia ta leży po naszej stronie i nie muszą się Państwo tym martwić. Jednak dla rozjaśnienia sytuacji warto wiedzieć, że żaluzje drewniane mogą mieć sporą wagę. Do produkcji tych żaluzji wykorzystane jest drewno oraz dość niestandardowe komponenty jak na żaluzje. Są one cięższe od tych używanych do standardowych żaluzji. Żaluzje wykonane z drewna same w sobie są o wiele cięższe, niż klasyczne. Tą kwestię należy wziąć pod uwagę przy zabieraniu się do samodzielnego montażu.

Zachęcamy do zapoznania się z całym dostępnym asortymentem w naszym salonie. Poczynając od moskitier po rolety (drewniane, materiałowe), żaluzje, moskitiery i markizy.

5/5 - (1 vote)

Zapraszamy do naszego salonu

ul. Kazimierza Wielkiego 40, 30-078 Kraków
tel.: 12 422 23 16

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy!


  Dojeżdżamy do klienta na terenie Krakowa i okolic

  kom. 501 732 445
  tel./fax 12 422 23 16

  Pon.-Pt.: 10:00 – 18:00
  Sob.: 10:00 – 14:00

  Znajdą Państwo u nas rolety okienne oraz inne przesłony, wykonane z najlepszych materiałów.

  ul. Kazimierza Wielkiego 40
  30-078 Kraków