Markizy

balkonowe / koszowe / tarasowe

Strona główna » Markizy

Markizy – oferujemy duży wybór wzorów i typów markiz w Krakowie

Markizy skutecznie chronią nas przed słońcem, zaciemniając balkony, werandy, tarasy i inne duże powierzchnie
przylegające bezpośrednio do elewacji budynku. Markizy mają też zastosowanie w biznesie. Montuje się je w
witrynach sklepów, gdzie mogą też posłużyć za nośnik reklamy, w restauracyjnych ogródkach, gdzie dają
zacienienie stolikom dla gości. Markizy doskonale chronią przebywające pod nimi osoby przed nadmiarem
letniego słońca, w tym również szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi. Stosowane materiały do produkcji
markiz sprawdzają się nie tylko jako zabezpieczenie przed słońcem, ale również przed niewielkimi opadami
deszczu lub nieprzyjemną mżawką. W razie potrzeby można je bardzo szybko zwinąć. Rozkładanie i składanie
markizy może być zarówno ręczne za pomocą korby, ale też zautomatyzowane z wykorzystaniem silniczka
elektrycznego.

Automatyczne składanie i rozkładanie zalecane jest szczególnie w przypadku większych markiz tarasowych, dla
mniejszych balkonowych wystarczy sterowanie ręczne. System mocowania pozwala na łatwy montaż i demontaż
arkizy w celu konserwacji i czyszczenia, a możliwość wykonania na dowolny wymiar daje nieomal
nieograniczone możliwości aranżacji. Oczywiście stosujemy też zróżnicowaną kolorystykę.

żaluzje z tworzywa sztucznego

Markizy balkonowe

Markizy balkonowe z uwagi na swoją lekką konstrukcję i niewielki ciężar własny, wykorzystywane są do zacieniania przede wszystkim balkonów ale również witryn lub wnęk okiennych. Dają również możliwość montażu na wyższych kondygnacjach budynku. Szczególnie osoby mieszkające na ostatnim piętrze bloku chwalą sobie markizy balkonowe, ponieważ ich balkon zwykle nie jest już osłonięty kolejnym wyższym balkonem i w tej roli markiza balkonowa sprawdzi się idealnie. Markizy balkonowe wykonane z wysokiej jakości lekkich stopów aluminium malowanych proszkowo w kolorze białym. Maksymalny wysięg rozwijanej tkaniny to 1,80m, a maksymalna szerokość to 5m. Opuszczane ramiona za pomocą korby wzmocnione sprężynami utrzymują stałe napięcie rozwijanej tkaniny zapobiegając jej składaniu.

Bogata kolorystyka poszycia markiz impregnowana jest preparatem gwarantującym zachowanie barw oraz ochronę przed niewielkimi opadami deszczu. Dzięki markizie spędzanie wiosennych i letnich popołudni i wieczorów na balkonie będzie o wiele przyjemniejsze, a żaden parasol przeciwsłoneczny nie zastąpi markizy. Dzięki wytrzymałej tkaninie i metalowemu obramowaniu, markizy dają komfort użytkowania przez wiele lat.

Markizy koszowe

Markiza koszowa umieszczona nad witryną sklepową lub wejściem oprócz swoich walorów użytkowych stanowi doskonały nośnik reklamy, będąc efektownym elementem dekoracyjnym. Pełni również bardzo konkretne funkcje użytkowe: zamontowana nad wejście ochrania przestrzeń tuż przed drzwiami przed opadami deszczu i śniegu. Markiza koszowa wytrzymuje też dość silny wiatr, a w razie obawy, czy po prostu przy zamykaniu lokalu na noc, można ją łatwo złożyć.

Konstrukcja markizy w kilku wariantach form plastycznych o ciekawych kształtach, całkowicie wykonana z lekkiego profilu aluminiowego. Poszycie wykonane głównie z folii PCV lub tkaniny akrylowej impregnowanej o wysokiej jakości i dostępnej w wielu kolorach. Produkt wykonany jest tak, aby wytrzymał wiele sezonów użytkowania. Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami.

Markizy Kraków – markizy tarasowe

Markizy tarasowe konstrukcją i sposobem działania są zbliżone do markiz balkonowych, ale różnią się od nich zdecydowanie większymi rozmiarami. Stosowane głównie do zacieniania dużych powierzchni poziomych. Jak sama nazwa wskazuje, w domu wykorzystuje się je na tarasach, ale mają również inne zastosowania, w tym biznesowe. Stanowią również doskonałą osłonę dla witryn sklepowych lub w restauracyjnych ogródkach – wtedy można ustawić pod nimi zacienione stoliki dla klientów. Rozkładane ramiona wykonane z wysokogatunkowych stopów aluminium z wykorzystaniem łańcucha Fleyer?a, umożliwiają wysięg rozwiniętego materiału od 1,50m do 4m. Natomiast konstrukcja oparta na kwadratowej, stalowej belce daje możliwość wyboru miejsca mocowania przy użyciu specjalnie wzmacnianych uchwytów. To wszystko składa się na pełną stabilność działania oraz wieloletnią wytrzymałość Całość konstrukcji markizy tarasowej lakierowana jest techniką proszkową w kolorze białym, brązowym, beżowym i szarym. Bogata kolorystyka impregnowanych tkanin umożliwia zachowanie pełnej harmonii z fasadą budynku również przy dużych szerokościach markizy do 7m. Ponieważ wymiary markizy są relatywnie duże, zalecamy do niej napęd elektryczny szczególnie wymagany przy modelach z kasetą. Może być rozszerzony o automatykę pogodową (przykładowo markiza będzie się samodzielnie rozwijać przy nasłonecznieniu albo zwijać przy zbyt porywistym wietrze), a dla mniej wymagających klientów równie skuteczny napęd ręczny, za pomocą zdejmowanej korby.

Czytaj dalej

Markizy Kraków – profesjonalna obsługa

Markizy zawsze powinny być dobrze dopasowane do miejsca, w którym mają zostać zamontowane. Proponowane markizy w Krakowie mogą posiadać różne wymiary – są wykonywane na zamówienie, dlatego każdy klient może liczyć na indywidualne podejście do zamówienia, ale przede wszystkim opłacalną inwestycję. Z naszych markiz w Krakowie korzysta nie tylko wiele osób prywatnych, ale też przedsiębiorstw – markizy stanowią proste rozwiązanie w zakresie ochrony przed lekkim deszczem czy słońcem w sezonie ogródkowym, kiedy spora część gości przebywa na zewnątrz lokali.

Markizy Kraków – różnorodna oferta

Stawiamy na różnorodność, ponieważ zależy nam przede wszystkim na zadowoleniu naszych klientów. Dlatego specjalizujemy się w różnych rodzajach markiz, co widać po wyżej wymienionych informacjach. Chodzi zarówno o kolorystykę, jak i rodzaj materiału czy typ konstrukcji. Dzięki temu możemy trafić do szerokiego grona odbiorców, nadal spełniając wysokie wymagania klientów.

Zachęcamy także do konsultacji, chętnie doradzimy, które markizy w Krakowie sprawdzą się najlepiej. Stale obserwujemy nowości rynkowe, dlatego zapewniamy zarówno nowoczesne, jak i klasyczne rozwiązania (zarówno pod kątem wzornictwa, jak i technologii). Zapraszamy również do zapoznania się z innymi produktami i usługami znajdującymi się w naszej ofercie. Są zróżnicowane – jednak wszystkie łączy wysoka jakość.

4.9/5 - (19 votes)
żaluzja okienna

Zapraszamy do naszego salonu

ul. Kazimierza Wielkiego 40, 30-078 Kraków
tel.: 12 422 23 16

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy!


  shipped

  Dojeżdżamy do klienta na terenie Krakowa i okolic

  kom. 501 732 445
  tel./fax 12 422 23 16

  Pon.-Pt.: 10:00 – 18:00
  Sob.: 10:00 – 14:00

  żaluzja okienna

  Znajdą Państwo u nas rolety okienne oraz inne przesłony, wykonane z najlepszych materiałów.

  ul. Kazimierza Wielkiego 40
  30-078 Kraków