kom. 501 732 445 | tel./fax 12 422 23 16 biuro@taniezaluzje.pl

MARKIZY KRAKÓW

Markizy - oferujemy duży wybór wzorów i typów markiz w Krakowie

Przejdź do oferty:

Markizy skutecznie chronią nas przed słońcem, zaciemniając balkony, werandy, tarasy i inne duże powierzchnie przylegające bezpośrednio do elewacji budynku. Markizy mają też zastosowanie w biznesie. Montuje się je w witrynach sklepów, gdzie mogą też posłużyć za nośnik reklamy, w restauracyjnych ogródkach, gdzie dają zacienienie stolikom dla gości. Markizy doskonale chronią przebywające pod nimi osoby przed nadmiarem letniego słońca, w tym również szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi. Stosowane materiały do produkcji markiz sprawdzają się nie tylko jako zabezpieczenie przed słońcem, ale również przed niewielkimi opadami deszczu lub nieprzyjemną mżawką. W razie potrzeby można je bardzo szybko zwinąć. Rozkładanie i składanie markizy może być zarówno ręczne za pomocą korby, ale też zautomatyzowane z wykorzystaniem silniczka elektrycznego.

Automatyczne składanie i rozkładanie zalecane jest szczególnie w przypadku większych markiz tarasowych, dla mniejszych balkonowych wystarczy sterowanie ręczne. System mocowania pozwala na łatwy montaż i demontaż arkizy w celu konserwacji i czyszczenia, a możliwość wykonania na dowolny wymiar daje nieomal nieograniczone możliwości aranżacji. Oczywiście stosujemy też zróżnicowaną kolorystykę. Zapraszamy do naszego salonu (Kraków, ul. Kazimierza Wielkiego 40), gdzie pokażemy Ci oferowane przez nas markizy.

Markizy balkonowe

Markizy balkonowe z uwagi na swoją lekką konstrukcję i niewielki ciężar własny, wykorzystywane są do zacieniania przede wszystkim balkonów ale również witryn lub wnęk okiennych. Dają również możliwość montażu na wyższych kondygnacjach budynku. Szczególnie osoby mieszkające na ostatnim piętrze bloku chwalą sobie markizy balkonowe, ponieważ ich balkon zwykle nie jest już osłonięty kolejnym wyższym balkonem i w tej roli markiza balkonowa sprawdzi się idealnie. Markizy balkonowe wykonane z wysokiej jakości lekkich stopów aluminium malowanych proszkowo w kolorze białym. Maksymalny wysięg rozwijanej tkaniny to 1,80m, a maksymalna szerokość to 5m. Opuszczane ramiona za pomocą korby wzmocnione sprężynami utrzymują stałe napięcie rozwijanej tkaniny zapobiegając jej składaniu.

Bogata kolorystyka poszycia markiz impregnowana jest preparatem gwarantującym zachowanie barw oraz ochronę przed niewielkimi opadami deszczu. Dzięki markizie spędzanie wiosennych i letnich popołudni i wieczorów na balkonie będzie o wiele przyjemniejsze, a żaden parasol przeciwsłoneczny nie zastąpi markizy. Dzięki wytrzymałej tkaninie i metalowemu obramowaniu, markizy dają komfort użytkowania przez wiele lat. W naszym salonie w Krakowie mogą Państwo zobaczyć przykładowe markizy balkonowe. Zapraszamy od poniedziałku do soboty.

Markizy koszowe

Markiza koszowa umieszczona nad witryną sklepową lub wejściem oprócz swoich walorów użytkowych stanowi doskonały nośnik reklamy, będąc efektownym elementem dekoracyjnym. Pełni również bardzo konkretne funkcje użytkowe: zamontowana nad wejście ochrania przestrzeń tuż przed drzwiami przed opadami deszczu i śniegu. Markiza koszowa wytrzymuje też dość silny wiatr, a w razie obawy, czy po prostu przy zamykaniu lokalu na noc, można ją łatwo złożyć.

Konstrukcja markizy w kilku wariantach form plastycznych o ciekawych kształtach, całkowicie wykonana z lekkiego profilu aluminiowego. Poszycie wykonane głównie z folii PCV lub tkaniny akrylowej impregnowanej o wysokiej jakości i dostępnej w wielu kolorach. Produkt wykonany jest tak, aby wytrzymał wiele sezonów użytkowania. Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami (jesteśmy w Krakowie na Kazimierza Wielkiego 40) po więcej informacji.

Markizy tarasowe

Markizy tarasowe konstrukcją i sposobem działania są zbliżone do markiz balkonowych, ale różnią się od nich zdecydowanie większymi rozmiarami. Stosowane głównie do zacieniania dużych powierzchni poziomych. Jak sama nazwa wskazuje, w domu wykorzystuje się je na tarasach, ale mają również inne zastosowania, w tym biznesowe. Stanowią również doskonałą osłonę dla witryn sklepowych lub w restauracyjnych ogródkach – wtedy można ustawić pod nimi zacienione stoliki dla klientów. Rozkładane ramiona wykonane z wysokogatunkowych stopów aluminium z wykorzystaniem łańcucha Fleyer?a, umożliwiają wysięg rozwiniętego materiału od 1,50m do 4m. Natomiast konstrukcja oparta na kwadratowej, stalowej belce daje możliwość wyboru miejsca mocowania przy użyciu specjalnie wzmacnianych uchwytów. To wszystko składa się na pełną stabilność działania oraz wieloletnią wytrzymałość Całość konstrukcji markizy tarasowej lakierowana jest techniką proszkową w kolorze białym, brązowym, beżowym i szarym. Bogata kolorystyka impregnowanych tkanin umożliwia zachowanie pełnej harmonii z fasadą budynku również przy dużych szerokościach markizy do 7m. Ponieważ wymiary markizy są relatywnie duże, zalecamy do niej napęd elektryczny szczególnie wymagany przy modelach z kasetą. Może być rozszerzony o automatykę pogodową (przykładowo markiza będzie się samodzielnie rozwijać przy nasłonecznieniu albo zwijać przy zbyt porywistym wietrze), a dla mniej wymagających klientów równie skuteczny napęd ręczny, za pomocą zdejmowanej korby. Zapraszamy do naszego salonu – Kraków, Kazimierza Wielkiego 40.

Duży wybór markiz właśnie u nas – salon Tanie Żaluzje Kraków

Czy markiza chroni tylko przed słońcem? Nie tylko. Dobre markizy (a takie oferujemy w salonie Tanie Żaluzje) ochrania również przed niewielkim deszczem i śniegiem. Czy markiza może zwijać i rozwijać się automatycznie? Jak najbardziej. Automatyczne markizy polecamy przede wszystkim, jeśli wybiorą Państwo markizy tarasowe. Są one większe, więc jeśli będą automatyczne, łatwiej będzie można je obsługiwać.

Gdzie w Krakowie kupić markizy? Zapraszamy do naszego Salonu ? Tanie Żaluzje przy ul. Kazimierza Wielkiego 40. Jesteśmy otwarci od poniedziałku do soboty. Telefon do nas: 12 422 23 16. Jakie markizy oferujemy? Oferujemy markizy balkonowe, tarasowe oraz koszowe (montowane nad drzwiami i oknami). Wersje automatyczne, jak również obsługiwane ręcznie. Dojeżdżamy do Klienta w Krakowie i okolicach. Zapraszamy.