Rolety plisowane są rozwiązaniem, na które decydujemy się coraz częściej. To nie tylko praktyczna, ale również estetyczna opcja, idealnie komponująca się z praktycznie każdą stylistyką. Jednak, aby wszystko działało w odpowiedni sposób, powinniśmy zadbać o odpowiednie wymierzenie okna, dzięki czemu zyskamy pewność, że plisy będą precyzyjnie dopasowane. W poniższym artykule udzieliliśmy kilku cennych wskazówek i odpowiedzi na pytanie – jak zamontować rolety plisowane.

Rolety plisowane – jak mierzyć? Praktyczne porady

Istnieją dwa sposoby montowania rolet plisowanych, a każdy z nich możemy wykonać samodzielnie lub powierzyć w ręce fachowców. Jeśli zależy nam, by osłony okienne zostały przymocowane pomiędzy listwami przyszybowymi, powinniśmy zmierzyć wysokość samej szyby wraz z uszczelkami. Jeśli jednak montujemy plisy na ramie okna, musimy wziąć pod uwagę wysokość całej ramy. Pamiętajmy, aby sztucznie nie wydłużać wymiarów, dzięki czemu całość będzie się estetycznie prezentowała.

Jak zamontować rolety plisowane? O czym należy pamiętać?

Montaż rolet plisowanych nie wymaga podejmowania przez nas nadmiernie skomplikowanych czynności, dlatego możemy wykonać go samodzielnie lub powierzyć zadanie fachowcom. W pierwszej kolejności powinniśmy starannie przyjrzeć się rodzajom mocowania. W przypadku osłon okiennych mamy do wyboru dwie opcje, a mianowicie inwazyjną do listwy przyszybowej bądź bezinwazyjną do skrzydła okiennego. Pierwsze rozwiązanie umożliwi nam całkowite zasłonięcie szyby, w wyniku przymocowania osłony przy wykorzystaniu specjalnych wkrętów. Natomiast drugi sposób wymaga zastosowania specjalnej taśmy klejącej lub listwy z zaczepami, zahaczając ją o górną krawędź skrzydła okiennego.

plisy krakówCo warto wziąć pod uwagę, wybierając rolety plisowane?

Plisy są fantastycznym wyborem, sprawdzającym się we wnętrzach urządzonych w różnej stylistyce. Wspaniale dopełniają aranżację, podkreślając atrakcyjność pomieszczenia i dodając mu elegancji. Ich geometryczny design przyciąga wzrok, a precyzyjne wykonanie sprawia, że posłużą w danym budynku przez bardzo długi czas. To rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w warunkach domowych, jak i biurowych, gdyż pasuje do klasycznych i nowoczesnych elementów wykończeniowych oraz mebli.

 

Ponadto wykorzystane przy produkcji tworzywo jest łatwe w utrzymaniu czystości, dzięki czemu pielęgnacja rolet plisowanych przebiega sprawnie i nie zajmuje zbyt dużo czasu. Kolejnym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, jest typ zastosowanego mocowania. Przy jego wyborze możemy zapytać o poradę specjalistę, który pomoże nam w podjęciu optymalnej decyzji.

Dlaczego warto wybrać plisy okienne?

Rolety plisowane to znakomita inwestycja charakteryzująca się subtelnym i szykownym designem. W łatwy sposób możemy dopasować je do wnętrza pomieszczenia, niezależnie od tego, czy panuje w nich przepych, czy wręcz przeciwnie – minimalizm. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zamontowali je zarówno na małych, jak i dużych oknach, w pokoju gościnnym, sypialni bądź biurze. To wyjątkowe osłony okienne zachwycają swoim tradycyjnym wyglądem, efektownie komponując się ze stworzoną we wnętrzu aranżacją. Plisy chronią pomieszczenie przed wzrokiem sąsiadów oraz przechodniów, tym samym zapewniając prywatność wszystkich przebywających w budynku osób.

Gdzie kupić rolety plisowane?

Planując inwestycję w plisy okienne, warto zapoznać się z przygotowaną przez nas ofertą. Proponujemy osłony okienne na wymiar, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o nieodpowiednie dopasowanie do wymiarów okiennych. Nasi fachowcy zajmą się wykonaniem precyzyjnych pomiarów, a następnie zamontują rolety plisowane, by były stabilne.

Jak mierzyć rolety plisowane? Podsumowanie

Odpowiednie wymierzenie okien pod rolety plisowane to pierwszy krok, który musimy wykonać, aby starannie dopasować osłony. To nieskomplikowana czynność, dlatego możemy ją samodzielnie wykonać lub powierzyć w ręce doświadczonych fachowców.

żaluzja okienna

Zapraszamy do naszego salonu

ul. Kazimierza Wielkiego 40, 30-078 Kraków
tel.: 12 422 23 16

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy!