Rolety wewnętrzne są znane już od wielu lat. Z roku na rok powstają coraz to bardziej zaawansowane modele, a producenci prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań. Jednak ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskują również rolety zewnętrzne elektryczne na pilota. Mało kto wie, ale takie rozwiązanie zapewnia jeszcze większy poziom prywatności. Jest to także doskonały sposób na zniechęcenie potencjalnych włamywaczy, gdy domowników nie ma akurat w mieszkaniu. Warto więc zastanowić się, czy warto inwestować w rolety automatyczne.

Rolety zewnętrzne elektryczne na pilota — szereg korzyści

Rolety zewnętrzne pełnią niemal identyczne funkcje, co modele przeznaczone do wnętrz. Przede wszystkim domownicy mogą cieszyć się pełnią prywatności po zachodzie słońca. Co równie istotne, rolety zewnętrzne automatyczne umożliwiają dowolne regulowanie ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia.

Jednak rolety zewnętrzne posiadają również wiele zalet, których nie oferują modele wewnętrzne. Przede wszystkim, niezależnie od tego, na jaki model zdecyduje się użytkownik, każdy z nich jest wykonany z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu nawet jeśli nie są to modele antywłamaniowe, zapewnią doskonałą ochronę przed ingerencją osób trzecich. Rolety sterowane pilotem są również dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, co pozwala dobrać model do estetyki budynku czy elewacji.

Jak skutecznie wyczyścić rolety?Rolety sterowane pilotem — komfort termiczny przez cały rok

Kolejną zaletą, jaka wiąże się z zamontowaniem rolet zewnętrznych, jest to, że zapewniają one komfortowe warunki cieplne w mieszkaniu o każdej porze roku. Latem w pełni zaciemniają one okna i tworzą bufor, który uniemożliwia swobodną wymianę powietrza. Dzięki temu gorące powietrze z zewnątrz natrafia na solidną barierę i nie może przedostać się do wewnątrz. Montując rolety zewnętrzne automatyczne, domownicy z pewnością docenią przyjemny chłód, który zapanuje w mieszkaniu latem. Należy jednak pamiętać, że jeżeli wewnątrz będzie panowała zbyt wysoka temperatura, roleta zewnętrzna może jedynie chronić przed dalszym nagrzewaniem się pomieszczenia. Należy ją więc opuścić, jeszcze zanim na zewnątrz temperatura znacznie wzrośnie.

Dla wielu osób, które myślą nad montażem rolet zewnętrznych sterowanych pilotem, bardzo duże znaczenie ma również to, czy są one w stanie zatrzymać ciepłe powietrze zimą. Solidny materiał, z których zostały one wykonane, sprawia, że wymiana powietrza jest dosyć utrudniona. Dzięki temu zimą domownicy nie muszą martwić się, że ciepłe powietrze z pomieszczeń ucieknie na zewnątrz.

W normalnych warunkach, bez rolety zewnętrznej, ciepłe powietrze ucieka przez szybę i jest odbierane przez zimne powietrze z zewnątrz. Jednak roleta zewnętrzna tworzy bufor, który niemal całkowicie powstrzymuje wymianę powietrza. Ponadto droga, jaką musi pokonać ciepło z wewnątrz, znacznie się wydłuża. Montaż rolet zewnętrznych zapewni więc przyjemne ciepło zimą i sprawi, że ogrzewanie nie będzie musiało pracować na pełną moc.

Rolety sterowane pilotem — komfortowa obsługa

 

Z pewnością największą zaletą rolet zewnętrznych sterowanych pilotem jest fakt, że można je opuszczać oraz podnosić bez wychodzenia z domu. Sprawia to, że modele te są niemal bezobsługowe i zapewniają najwyższy komfort użytkowania. Dołączony pilot pozwala nie tylko opuszczać czy podnosić całą zasłonę. Dzięki niemu można na przykład zaprogramować zasłanianie okien, gdy domowników nie ma w domu.

Rolety na pilota — ochrona przed włamaniem

Na rynku można znaleźć nie tylko zwykłe rolety zewnętrzne sterowane pilotem, ale również modele antywłamaniowe. Są one wykonane z bardziej solidnych i wytrzymałych materiałów. Ponadto są wzbogacone specjalnymi ryglami. Jednak nawet zwykłe modele zapewniają najwyższy poziom ochrony. Decydując się na rolety zewnętrzne sterowane pilotem, domownicy mogą więc spać spokojnie, nie martwiąc się, że do ich domu dostanie się niepożądany gość.

żaluzja okienna

Zapraszamy do naszego salonu

ul. Kazimierza Wielkiego 40, 30-078 Kraków
tel.: 12 422 23 16

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy!