kom. 501 732 445 | tel./fax 12 422 23 16 biuro@taniezaluzje.pl

Rolety dzień-noc

ROLETY DZIEŃ-NOC - sprytne rozwiązanie 2w1

Współczesne budownictwo coraz bardziej zmniejsza odległość między budynkami, przez co wielu z nas ma wątpliwą przyjemność zerknąć przez okno, co słychać u sąsiada. Ceniąc sobie prywatność, staramy się zasłonić przed niechcianymi spojrzeniami, ale tak by w pomieszczeniu nie panowały egipskie ciemności.

Osłona przed światłem i wścibskim sąsiadem [klik]rolety i żaluzje - salon w Krakowie

Dobrym rozwiązaniem mogą być w tym przypadku klasyczne żaluzje, które nawet po otwarciu skutecznie utrudniają zobaczenie, co się dzieje w środku. Jednak nie każdemu podoba się ich wygląd, nawet jeśli nie są aluminiowe, tylko na przykład drewniane, bambusowe czy z tworzywa. Idealną i modną alternatywą są Rolety Day&Night (dzień-noc), która łączy funkcjonalność żaluzji z praktycznością i wyglądem rolet. Dzięki dwuwarstwowej tkaninie składającej się z pasów zaciemniających i przepuszczających światło można uzyskać efekt zasłonięcia okna od tego co dzieje się na zewnątrz, bez konieczności całkowitego zaciemnienia pomieszczenia.

Rozwiązanie to doskonale sprawdza się także do regulowania intensywności światła wpadającego do pomieszczenia, bez konieczności rozwijana/zwijania całej rolety. To estetyczne rozwiązanie daje spore możliwości aranżacyjne ? dostępne są rolety w wielu kolorach . Jedyne ograniczenie, ze względu na podwójna ilość materiału nawijanego w kasecie to rozmiary ? max 240 cm szerokości i 250 cm wysokości.