kom. 501 732 445 | tel./fax 12 422 23 16 biuro@taniezaluzje.pl

ROLETY W KASETACH

Rolety w kasetach idealne do nowoczesnych wnętrz

Rolety w kasetach to w ostatnim czasie najbardziej popularne rolety – między innymi, że ich montowanie na skrzydłach okna jest bardzo praktyczne. Jednocześnie są one zgodne z wymogami gwarancyjnymi okien, które są wyposażone w szyby zespolone. Poprzez zastosowanie estetycznych kształtów kaset i prowadnic, wykonanych z aluminium i PCV, jak i wykorzystanie szerokiej palety kolorów tworzą jednolitą, zintegrowaną bryłę okna. Trwałe i bardzo funkcjonalne rozwiązanie dające maksimum zadowolenia wszystkim zmęczonym pielęgnacją ciężkich zasłon. Rolety w kasetach dają możliwość częściowego lub całkowitego zaciemnienia pomieszczeń ograniczając do minimum prześwity światła.

Rolety w kasetach – Luna dachowe

To idealne rozwiązanie dla każdego okna połaciowego typu Velux, Fakro, Roto, Okpol. Płaska kasetka z wbudowanym mechanizmem sprężynowym daje stały i równomierny naciąg materiału. Zamontowane po obu stronach prowadnice oraz belka dolna zakończona hamulcami pozwala na zatrzymanie materiału w każdym położeniu. Nawet duży kont nachylenia okna nie ma wpływu na prawidłową pracę rolety. Całość wykonana z aluminium i dostępna jest w naszej ofercie w kolorze srebrnym i drewnopodobnym.

Rolety w kasetach – Day and Night (dzień, noc)

Rolety dzień noc to obecnie najbardziej nowatorskie rozwiązanie rolety materiałowej, wykorzystującej zarazem funkcjonalność żaluzji poziomej. Zastosowanie dwuwarstwowej tkaniny o różnej strukturze i poziomo przebiegających pasów nakładających się przemiennie, pozwala na regulację intensywności wpadającego światła bez konieczności podnoszenia całej rolety. Łańcuszek w formie ozdobnych koralików oraz obrotowy obciążnik materiału umożliwiają bardzo wygodną obsługę rolety. Może ona być również sterowana elektrycznie 24V. Max szerokość rolety to 240cm, a max wysokość 250cm. Wymiary te podyktowane są ilością podwójnego materiału nawiniętego na rurkę umieszczoną w kasecie.

Rolety w kasetach – Premium

Kaseta i prowadnice przestrzenne wykonane są z aluminium lub PCV i montowane bezpośrednio do kwatery okiennej, nie ograniczając jednak światła szyby. Zasadniczą cechą tego rozwiązania jest sposób montażu polegający na przyklejeniu kasety i prowadnic za pomocą specjalnie wzmocnionej taśmy klejącej. Jest on również niezwykle trwały i całkowicie bezinwazyjny dla każdego elementu okna. Mechanizm łańcuszkowy wyposażony standardowo w hamulec gwarantuje cichą i bezawaryjną pracę rolety przez wiele lat. Kasetka i prowadnice dostępne są w naszej ofercie w kolorze białym, brązowym, srebrnym i drewnopodobnym.

Rolety w kasetach – Premium Plus – sprężynowe

Kształt kasety i prowadnic nie różni się zasadniczo wyglądem, a także sposobem montażu od rolety Premium i podobnie nie ogranicza światła szyby. Mechanizm sprężynowy i oryginalny system hamulców daje możliwość zamontowania rolety w dowolnym położeniu okna: w sposób tradycyjny z tkaniną rozwijaną w dół oraz odwróconą o 90 stopni, gdzie tkanina rozwija się do boku, a także bardzo przydatny (szczególnie w oknach na parterze) sposób montażu rolety od dołu i rozwijania tkaniny ku górze okna. Zakończenie tkaniny estetyczną belką prowadzącą z poręcznymi uchwytami umożliwia wygodne operowanie roletą i zatrzymanie jej w każdym położeniu.

Rolety w kasetach – Refleksole

Jest to system rolet wielkogabarytowych sprawdzający się głównie jako zewnętrzna osłona przeszklonych powierzchni pionowych. Dzięki zastosowaniu różnego rodzaju tkanin z wytrzymałych włókien poliestrowych pokrywanych PVC, efektywnie chroni wnętrza pomieszczeń przed nadmiernym oddziaływaniem promieni słonecznych. System refleksoli znajduje również swoje zastosowanie wewnątrz budynków.

Rolety w kasetach – Prestige

Estetyczna kaseta z płasko przylegającymi prowadnicami wykonanych całkowicie z aluminium, stanowi system rolety doskonale integrującej się z każdym rodzajem okna. Dzięki takiemu rozwiązaniu prześwity eliminowane są do minimum, a stabilne prowadzenie materiału jest szczególnie przydatne w oknach uchylnych. Montaż rolety nie powoduje utraty gwarancji na okno, gdyż wykonujemy go wyłącznie do listwy przy szybowej, co zupełnie nie narusza jego konstrukcji. W produkowanych przez nas roletach stosujemy mechanizm samohamujący dający możliwość regulacji światłem i znacząco podnosi jej bezawaryjność. Bogata kolorystyka tkanin oraz kasetek i prowadnic umożliwia dobór do każdego rodzaju okna, uwzględniając również opcję strukturalnych kolorów drewna.