kom. 501 732 445 | tel./fax 12 422 23 16 biuro@taniezaluzje.pl

ROLETY WOLNOWISZĄCE

Rolety wolnowiszące - dekoracja i ochrona przed słońcem

Rolety wolnowiszące to elegancki, schludny, prosty i bardzo modny ostatnio sposób na przesłanianie okien. Idealnie chronią wnętrze przed nadmiarem słońca oraz wkomponowują się w estetykę pomieszczenia. Bogata kolekcja materiałów oraz różnorodność form i typów rolet wolno wiszących daje możliwość aranżacji w nowoczesnym stylu. Wygodne użytkowanie zapewniają bardzo solidne mechanizmy podnoszenia i opuszczania bez względu na sposób i miejsce ich zainstalowania. Przy zastosowaniu materiałów zaciemniających doskonale spełniają swoją funkcję w salach konferencyjnych i wykładowych szczególnie podczas projekcji i różnego rodzaju prezentacji.

Promocja! ROLETY RZYMSKIE nawet 30% taniej

Rolety wolnowiszące rzymskie

Podstawowym atutem rolety rzymskiej jest możliwość zastosowania praktycznie każdej tkaniny zasłonowej. Dekoracyjny sposób jej uszycia i upięcia stwarza nieograniczone możliwości aranżacyjne dla każdego wnętrza. Wykonane z delikatnego i przejrzystego materiału układającego się w łagodne fałdy, doskonale spełnia funkcje firan. Zastosowanie materiału grubszego o mniejszym współczynniku przepuszczalności światła tworzy dekoracyjną zasłonę o ascetycznych cechach. Mechanizm samohamujący pozwala na zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji oraz na płynną regulację w podnoszeniu i opuszczaniu. Bardzo istotną zaletą rolety rzymskiej jest możliwość prania i czyszczenia tkanin, co w znaczący sposób wydłuża jej okres użytkowania.

Rolety wolnowiszące – mini

Rolety tekstylne łańcuszkowe charakteryzują się zgodnie z nazwą “MINI” lekką budową w oparciu o małe uchwyty oraz mały przekrój wałka nawojowego. Montowane bezpośrednio do kwatery okiennej każdego typu okna za pomocą częściowo zawieszanych i doklejanych bezinwazyjnych uchwytów, nienaruszających struktury kwatery okiennej. W produkowanych przez nas roletach stosujemy również bardzo przydatne rozwiązanie prowadzenia żyłkowego, które nie pozwala na odchylanie się tkaniny od okna w każdym jej położeniu.

Rolety wolnowiszące standardowe

Bardzo popularne i proste rozwiązanie będące praktycznym elementem uzupełniającym zasłonięcie okna stanowiące zarazem o jego szykownym wyglądzie. Uniwersalne uchwyty mocujące roletę umożliwiają jej montaż do wnęki okiennej, na ścianie lub do sufitu. Obsługiwana przy pomocy mechanizmu łańcuszkowego wyposażonego w hamulec pozwalający na zatrzymanie rozwijanego materiału w każdej pozycji. Ciekawym rozwiązaniem w naszych roletach jest mechanizm sprężynowy zwijający roletę automatycznie lub sterowanie elektryczne bardzo przydatne przy dużej ilości rolet bądź też wysoko zawieszonych.

Rolety wolnowiszące – maty rolowane

Produkt w pełni ekologiczny, wykonany z naturalnych surowców: drewna, bambusa i egzotycznych traw. Cienkie i wąskie listewki połączone ze sobą splotem o różnej gęstości pozwalają na naturalne rozproszenie światła, co daje ciekawy i oryginalny efekt zaciemnienia. Nieskomplikowany mechanizm sznurkowy pozwala na zwijanie maty z dołu do góry w formie wałka (będącego jednocześnie obciążnikiem), którego wielkość uzależniona jest od długości maty. Zaletę tego systemu stanowi mniejszy pakiet jaki zajmuje ona po zwinięciu. Praktycznie nieograniczona możliwość montażu od najmniejszej (szerokość 30cm) do największej (szerokość 2m 30cm) i wysokości 2m 50cm. Stanowić może dekorację każdego pomieszczenia.