kom. 501 732 445 | tel./fax 12 422 23 16 biuro@taniezaluzje.pl

ROLETY WOLNOWISZĄCE

Rolety wolnowiszące - dekoracja i ochrona przed słońcem

Przejdź do oferty:

Rolety wolnowiszące to elegancki, schludny, prosty i bardzo modny ostatnio sposób na przesłanianie okien. dużą zaletą takich rolet jest, iż idealnie chronią wnętrze przed nadmiarem słońca oraz wkomponowują się w estetykę pomieszczenia. Nie bez znaczenia dla naszych klientów będzie fakt, że bogata kolekcja materiałów oraz różnorodność form i typów rolet wolno wiszących daje możliwość aranżacji w nowoczesnym stylu. Jednak oczywiście, jeśli ktoś preferuje tradycyjny sposób urządzania wnętrza, również znajdzie dla siebie odpowiednie wzory materiałów rolet wolnowiszących. W takich wypadkach dobrze sprawdzają się rolety rzymskie. Wygodne użytkowanie zapewniają bardzo solidne mechanizmy podnoszenia i opuszczania bez względu na sposób i miejsce ich zainstalowania.

Przy zastosowaniu materiałów zaciemniających doskonale spełniają swoją funkcję w salach konferencyjnych i wykładowych szczególnie podczas projekcji i różnego rodzaju prezentacji. Również często spotykane są w biurach. Jak widać więc, mają szerokie zastosowanie. Z pewnością ma na to wpływ ich duża atrakcyjność cenowa – rolety wolnowiszące mają prostą konstrukcję, więc tym samym nie mogą być drogie. Zapraszamy do naszego salonu – zaprezentujemy Państwu rolety rzymskie, maty rolowane i wiele innych rodzajów rolet wolnowiszących, których krótkie opisy i zdjęcia znajdą Państwo poniżej.

Promocja! ROLETY RZYMSKIE nawet 30% taniej

Rolety rzymskie

Podstawowym atutem rolety rzymskiej jest możliwość zastosowania praktycznie każdej tkaniny zasłonowej. Dekoracyjny sposób jej uszycia i upięcia stwarza nieograniczone możliwości aranżacyjne dla każdego wnętrza. Wykonane z delikatnego i przejrzystego materiału układającego się w łagodne fałdy, doskonale spełnia funkcje firan. Zastosowanie materiału grubszego o mniejszym współczynniku przepuszczalności światła tworzy dekoracyjną zasłonę o ascetycznych cechach. Mechanizm samohamujący pozwala na zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji oraz na płynną regulację w podnoszeniu i opuszczaniu.

Bardzo istotną zaletą rolety rzymskiej jest możliwość prania i czyszczenia tkanin, co w znaczący sposób wydłuża jej okres użytkowania. Rolety rzymskie wracają do łask dzięki swojemu eleganckiemu wyglądowi i skutecznemu zacienianiu pomieszczeń. Ich nazwa i wygląd kojarzy się z beztroską wakacji ciepłych krajach, sączeniem aromatycznej kawy na tarasie w słoneczny dzień, ale także, za sprawą artystycznych przeszyć i drapowań z wersalskim przepychem. Rolety rzymskie są bardzo uniwersalne ? równie dobrze będą wyglądać w salonie, sypialni czy kuchni. Wszystko zależy od tego w jakim stylu urządzamy mieszkanie, oraz jaki rodzaj tkaniny wybierzemy.

Popularne są dwa rozwiązania: do jasnego wystroju dobieramy podobną roletę ? doskonale wyglądają odcienie kremowej bieli. Albo stawiamy na mocny akcent kolorystyczny, jako przełamanie i podkreślenie oryginalnego charakteru wnętrza. Co więcej, rolety rzymskie mogą być uszyte z dowolnej tkaniny, dzięki czemu doskonale wpiszą się w minimalistyczną konwencję i z powodzeniem zastąpią firanki i zasłony. Jeśli jednak chcemy uzyskać efekt bogatego wystroju, wystarczy wybrać mięsistą tkaninę w nasyconym kolorze lub wzorzystą, która po udrapowaniu i w połączeniu z fantazyjnymi firanami stworzy królewskie wnętrze. Dodatkową zaletą jest możliwość prania rolet, dzięki czemu są łatwe w utrzymaniu i mogą posłużyć dłużej.

Rolety wolnowiszące – mini

Rolety tekstylne łańcuszkowe charakteryzują się zgodnie z nazwą ?MINI? lekką budową w oparciu o małe uchwyty oraz mały przekrój wałka nawojowego. Nie bez znaczenia jes fakt, iż te rolety montowane są bezpośrednio do kwatery okiennej każdego typu okna za pomocą częściowo zawieszanych i doklejanych bezinwazyjnych uchwytów. To powoduje, że w żaden sposób nie jest naruszana struktura kwatery okiennej. Prostota budowy, a w konsekwencji również wyglądu takiej rolety powoduje, że jest ona bardzo chętnie stosowana nie tylko w mieszkaniach, ale również w biurach i punktach usługowych.

Klienci często zwracają również uwagę na inną ważną zaletę – te rolety są najtańsze spośród wszystkich dostępnych modeli, zarówno wolnowiszących, jak w kasetach. W proponowanych przez nas roletach stosujemy również bardzo przydatne rozwiązanie prowadzenia żyłkowego, które nie pozwala na odchylanie się tkaniny od okna w każdym jej położeniu. Dużą zaletą jest praktycznie dowolna dostępność kolorów rolet mini – zakupią u nas Państwo praktycznie każdą barwę materiału. Rolety te produkowane są w każdym standardowym rozmiarze okna, ale jeśli mają Państwo okna o nietypowych rozmiarach, przygotujemy rolety na wymiar.

Rolety wolnowiszące standardowe

Bardzo popularne i proste rozwiązanie będące praktycznym elementem uzupełniającym zasłonięcie okna stanowiące zarazem o jego szykownym wyglądzie. Uniwersalne uchwyty mocujące roletę umożliwiają jej montaż do wnęki okiennej, na ścianie lub do sufitu. Obsługiwana przy pomocy mechanizmu łańcuszkowego wyposażonego w hamulec pozwalający na zatrzymanie rozwijanego materiału w każdej pozycji. Ciekawym rozwiązaniem w naszych roletach jest mechanizm sprężynowy zwijający roletę automatycznie lub sterowanie elektryczne bardzo przydatne przy dużej ilości rolet bądź też wysoko zawieszonych.

Maty rolowane

Produkt w pełni ekologiczny, wykonany z naturalnych surowców: drewna, bambusa i egzotycznych traw. Dzięki temu wnętrze nabiera dużego ciepła, a będące w nich osoby w nich czują dużą przyjemność z przebywania w pomieszczeniach urządzonych z naturalnych materiałów. Cienkie i wąskie listewki połączone ze sobą splotem o różnej gęstości pozwalają na naturalne rozproszenie światła, co daje ciekawy i oryginalny efekt zaciemnienia. Nieskomplikowany mechanizm sznurkowy pozwala na zwijanie maty z dołu do góry w formie wałka (będącego jednocześnie obciążnikiem), którego wielkość uzależniona jest od długości maty.

Zaletę tego systemu stanowi mniejszy pakiet jaki zajmuje ona po zwinięciu. Praktycznie nieograniczona możliwość montażu od najmniejszej (szerokość 30cm) do największej (szerokość 2m 30cm) i wysokości 2m 50cm. Tym samym maty rolowane nadają się praktycznie na każdą wielkość okna. Stanowić może dekorację każdego pomieszczenia. Zapraszamy do naszego sklepu z roletami położonego w Krakowie przy ul Kazimierza Wielkiego – chętnie zaprezentujemy zarówno maty rolowane, jak też wszystkie inne rodzaje rolet, nie tylko wolnowiszących.

Zapraszamy do nas po zakup rolet wolnowiszących – idealne rolety rzymskie do Państwa domu

Jakie rodzaje rolet wolnowiszących oferujemy? Poza roletami rzymskimi oferujemy również standardowe rolety wolnowiszące, rolety mini oraz maty rolowane, wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno, bambus, trawy. Czy oferujemy również inne produkty? Oczywiście. W naszym sklepie znajdziesz nie nie tylko rolety wolnowiszące, ale również rolety w kasetach, zewnętrzne, popularne rodzaje żaluzji, jak również markizy i moskitiery.

Promocja na rolety rzymskie – nawet do 30 procent taniej. Zachęcamy do zakupu rolet rzymskich ? mają wiele zalet, w tym między innymi szybki sposób demontażu i wyprania. W naszym salonie kupisz rolety rzymskie po atrakcyjnych promocyjnych cenach. Gdzie nas znaleźć? Salon Tanich Żaluzji znajduje się w Krakowie-Krowodrzy przy ul. Kazimierza Wielkiego 40. Pracujemy od poniedziałku do soboty. Zapraszamy.