kom. 501 732 445 | tel./fax 12 422 23 16 biuro@taniezaluzje.pl

Żaluzje Panel Track

Małe mieszkania kochają żaluzje

Małe mieszkania cieszą się niemalejącą popularnością, zarówno ze względu na przystępne ceny, jaki i zmieniające się zwyczaje mieszkaniowe młodego pokolenia. Współczesne budownictwo dodatkowo charakteryzuje się zastępowaniem tradycyjnej kuchni w osobnym pomieszczeniu, aneksem kuchennym. Na małym metrażu może być to wygodne rozwiązanie powiększające optycznie pomieszczenie, jednak brak wydzielonej przestrzeni może być uciążliwy w codziennym życiu. To samo tyczy się sytuacji, kiedy w kawalerce nie mamy osobnej sypialni. Z pomocą w tej sytuacji przychodzą żaluzje typu Panel Track. Zamiast budować stałą ściankę działową wystarczy zamontować żaluzje i cieszyć się funkcjonalnym rozwiązaniem, oddzielającym róże strefy aktywności w mieszkaniu.

Żaluzje Panel Track doskonale rozdzielają przestrzeń

Kuchnia zamiast aneksu? Wybierz żaluzje

Pytanie kuchnia czy aneks kuchenny potrafi skutecznie podzielić nawet zgodnych partnerów. Zamiast toczyć boje o osobne pomieszczenie, czy zastanawiać się nad wyborem ekipy murarskiej, która postawi nam ścianę działową warto zainwestować w żaluzje Panel Track. To nowoczesne rozwiązanie jest niezwykle przydatne w sytuacji, gdy chcemy oddzielić jakąś część pomieszczenia częściowo, albo tylko czasowo. Dzięki ruchomym wieszakom, przesuwanych przemiennie na wielotorowej szynie, skutecznie tworzą podzieloną przestrzeń w zależności od potrzeb w danej chwili. Po zamontowaniu żaluzji możemy kontrolować szerokość, na jaką je rozsuniemy – dla otwartej przestrzeni zsuwamy je całkowicie, a jeśli chcemy schować przed niezapowiedzianymi gośćmi stertę naczyń w zlewie – zaciągamy listwy i “tadam” – mamy osobną kuchnię, ze wszystkimi jej sekretami.

Kawalerka bez sypialni? Żaden problem

Innym problemem małych mieszkań może być brak osobnej sypialni. Można go rozwiązać, wybierając zamiast łóżka, składaną kanapę, która będzie stanowiła element wyposażenia salonu. Jednak klasyczne łóżko z dobrze dobranym materacem jest o wiele wygodniejsze i zdrowsze dla naszego kręgosłupa. Dlatego i w tym przypadku żaluzje Panel Track sprawdzą się doskonale, tworząc osobną przestrzeń sypialnianą, którą możemy całkowicie lub tylko częściowo oddzielić od reszty pomieszczenia, stanowiącego salon. Różne strefy aktywności w mieszkaniu zwiększają naszą produktywność i polepszają jakość życia. Dzięki rozdzieleniu różnych aktywności na różne części mieszkania nasz mózg pracuje wydajniej – lepiej się pracuje w biurze, je w jadalni czy śpi w sypialni. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na mieszkanie z kilkoma pomieszczeniami i dużym metrażem, warto aranżować przestrzeń tak, aby rozdzielać pracę, rozrywkę, sen czy posiłki między różne strefy.