Markizy jako ochrona przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi stosowane są chętnie zarówno na posesjach prywatnych, jak i biznesowych. W związku z tym nierzadko pełnią nie tylko rolę ochronną, ale również dekoracyjną, wpływając na wizerunek firmy. Choć dokładamy wszelkich starań, aby stosowane przez nas w produkcji materiały cechowały się wytrzymałością, wystawienie na ciągłe działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych sprawia, że markizy wymagają czyszczenia i konserwacji. Z tego powodu warto wiedzieć, jak zdjąć materiał z markizy szybko i bezpiecznie, aby przywrócić mu dawną świetność.

Jak zdjąć materiał z markizy?

Na szczęście kwestia tego, jak zdjąć materiał z markizy, nie jest skomplikowana. Już po chwili możemy przystąpić do jej czyszczenia – ważne jednak, aby w zdejmowaniu uczestniczyły co najmniej dwie osoby. Wówczas cały proces przebiegnie zarówno sprawnie, jak i bezpiecznie. W pierwszej kolejności należy nawinąć materiał na rurę oraz upewnić się, że ramiona nie będą miały możliwości automatycznego otwarcia. Następnie z obu stron profilu czołowego wyjmujemy zaślepki i wyciągamy z niego falbanę. Wówczas należy opuścić materiał, wyjąć wkręty mocujące oraz cały materiał nawinięty wcześniej na rurę.

Jak wymienić materiał w markizie?

Wieloletnia eksploatacja nawet najbardziej wytrzymałego materiału w naturalny sposób prowadzi do jego zużycia. Warto wiedzieć, że markiza jest akcesorium, w przypadku którego możemy zdecydować się jedynie na wymianę samego materiału bez konieczności demontażu całego mechanizmu. To doskonała opcja pod względem cenowym i czasowym, a w przypadku biznesów umożliwia ponadto szybką i efektowną zmianę wizerunku lokalu. Jak wymienić materiał w markizie? Sposób postępowania jest dokładnie taki sam, jak w przypadku jej zdejmowania – cały proces należy jednak rozpocząć od końca. Jeżeli zdjęcie i wymiana materiału sprawia Państwu trudność, zachęcamy do skorzystania z naszych usług montażowych. Nasi specjaliści wykonają to zadanie w dogodnym dla Państwa czasie.
roleta na drzwiach

Jak zdjąć materiał z markizy? W jaki sposób poddać go czyszczeniu?

W przypadku pojawienia się na tkaninie większych zabrudzeń warto wiedzieć, jak zdjąć materiał z markizy, ponieważ wówczas proces czyszczenia może przynieść najlepsze rezultaty. Rozpoczynamy od usunięcia zabrudzeń na sucho za pomocą odkurzacza lub szczotki. W celu dokładnego ich wyczyszczenia przygotowujemy natomiast letnią wodę z dodatkiem delikatnego detergentu. Jego wybór jest bardzo ważną kwestią, ponieważ zastosowanie silniejszego preparatu może prowadzić do powstania nieestetycznych przebarwień na tkaninie. Środek zmieszany z wodą aplikujemy na zabrudzenia i pozostawiamy na dłuższą chwilę, a następnie spłukujemy. Co ważne, markiza powinna samoistnie wyschnąć – nie należy jej składać, gdy materiał jest mokry, ani stosować żadnych urządzeń w celu jej dosuszenia.

Jak wymienić materiał w markizie? W jaki sposób dbać o niego na co dzień?

Markizy pełnią ważną rolę ochronną i dekoracyjną – dlatego warto pamiętać o kilku kwestiach, dzięki którym konieczność wymiany nastąpi dopiero po wielu latach. Przede wszystkim warto stawiać na produkty wykonane z materiałów wysokiej jakości, które wyróżniają się odpornością na niekorzystne czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr, wilgoć czy promienie słoneczne. W naszym asortymencie znajdą Państwo akcesoria, które spełniają owe kryteria, a w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją na co dzień, zachowują swoje właściwości i estetykę na bardzo długo.

Aby przez lata nie przejmować się, jak wymienić materiał w markizie tarasowej, okiennej i każdej innej, warto pamiętać o tym, aby w obliczu deszczu lub wysokiego poziomu wilgoci rozwijać tkaninę – lub pozostawiać ją rozwiniętą – aż do wyschnięcia. Dzięki temu unikniemy pojawienia się pleśni oraz zniszczeń w obrębie materiału. Warto również zaopatrzyć się w skuteczny impregnat, który wzmocni jego właściwości. Decydując się na kupno markiz w Krakowie w naszym sklepie, stawiają Państwo na jakość wynikającą z ponad 30-letniego doświadczenia.

żaluzja okienna

Zapraszamy do naszego salonu

ul. Kazimierza Wielkiego 40, 30-078 Kraków
tel.: 12 422 23 16

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy!